Vilkår og Betingelser

Betinia Casino Oversigt

FunktionDetaljer
🌐 Officiel Hjemmesidebetinia-casino-online.com
⚖️ LicensMalta Gaming Authority (MGA)
📅 Grundlagt2019
🌍 SprogEngelsk, Tysk, Finsk, Norsk, Polsk + 5 flere
🎁 VelkomstbonusOp til €500 + 200 Free Spins
📋 Omsætningskrav30x bonus
💰 Minimumsindskud€20
💳 BetalingsmetoderVisa, Mastercard, Skrill, Neteller, Trustly + 6 flere
💱 Accepterede ValutaerEUR, USD, CAD, AUD, NOK + 5 flere
⏱️ UdbetalingstidE-wallets: 0-24 timer, Kort: 1-5 hverdage
🎰 Samlede Spil2.500+ slots
🎮 Live Casino150+ Live Borde
⚽ Sportsbetting30+ Sportsgrene Tilgængelige
💻 SpiludbydereNetEnt, Microgaming, Evolution, Pragmatic Play, Play'n GO + 65 flere
📱 Mobil VersioniOS, Android optimeret
📞 Kundesupport24/7 Live Chat, Email

Casino Bonusser

Vi tilbyder en samlet platform, hvor du kan bruge én konto og én wallet til både casino og sportsbetting. Vores bonusprogram kombinerer velkomstbonusser, ugentlige reload-tilbud og cashback på live casino. Du kan også samle loyalitetspoint gennem vores VIP-program med fem niveauer.

Casino Velkomstbonusser

Vi giver nye spillere en 100% velkomstbonus op til €500 plus 200 free spins på udvalgte spilleautomater. Du skal indbetale minimum €20 for at aktivere bonussen. Free spins bliver krediteret i portioner på 20 om dagen i 10 dage efter din første indbetaling.

Bonussen har en omsætningskrav på 30x bonusbeløbet. Du kan satse maksimalt €5 per spin, mens du spiller med bonuspenge. Gevinster fra free spins kan være begrænset til €100. Du har 30 dage til at opfylde omsætningskravet, mens hver portion free spins skal bruges inden for 24-72 timer.

Spilleautomater tæller 100% mod omsætningskravet. Bordspil og video poker tæller mindre. Når du har opfyldt kravet, bliver bonuspengene konverteret til rigtige penge.

Reload Bonusser

Vores weekend reload-bonus giver dig 50% op til €500 plus 50 free spins hver weekend. Du skal indbetale minimum €20 for at kvalificere dig til tilbuddet.

BonustypeTilbudMin. IndbetalingOmsætningTidsgrænse
Weekend Reload50% op til €500 + 50 free spins€2030x bonus30 dage

Bonussen har samme omsætningskrav som velkomstbonussen på 30x. Du kan bruge bonuspengene og free spins på udvalgte spilleautomater.

Cashback

Vi tilbyder 25% cashback op til €200 på live casino-tab hver uge. Cashback-beløbet har kun 1x omsætningskrav, hvilket gør det nemt at hæve dine penge. Du behøver ikke at indbetale for at modtage cashback – det beregnes automatisk baseret på dine tab i live casino.

Sports Bonusser

Nye spillere kan få en 100% sportsbonus op til €100 på deres første indbetaling. Du skal indbetale minimum €20 for at aktivere bonussen. Omsætningskravet er 6x bonusbeløbet på akkumulatorvæddemål med mindst tre valg.

Hver selektion skal have odds på minimum 1,50. Du har 30 dage til at opfylde kravet. Bonussen fungerer kun til akkumulatorvæddemål og kan ikke bruges på single bets.

VIP Program

Vores loyalitetsprogram har fem niveauer: Beginner, Amateur, Professional, World Class og Legend. Du bliver automatisk medlem, når du registrerer dig og begynder at spille for rigtige penge. Du tjener point for hver indsats og kan bytte dem til bonuspenge i vores belønningsshop.

Fordele inkluderer ugentlige bonusser, højere udbetalingsgrænser og eksklusive kampagner. Spillere på World Class og Legend-niveau får en personlig account manager. Højere niveauer giver også prioriteret behandling af udbetalinger og adgang til VIP-turneringer med kontantpræmier, free spins og merchandise.

Casinospil

Vi tilbyder over 2.500 spil fra 70+ udbydere, herunder NetEnt, Microgaming, Play'n GO, Pragmatic Play og Evolution Gaming. Du finder slots, live dealer spil, bordspil og crash games samlet på én platform. Vores bibliotek opdateres ugentligt med nye titler fra både store studier og uafhængige udviklere.

Spilleautomater

Vi har mere end 2.000 spilleautomater med temaer fra eventyr og mytologi til klassiske frugter og film. Du kan spille populære titler som Book of Dead, Starburst, Sweet Bonanza, Wolf Gold og Big Bass Bonanza. Vores samling inkluderer også Gate of Olympus, The Dog House, Gonzo's Quest og Mega Moolah.

Find over 150 Megaways slots med op til 117.649 vinderveje. Vi tilbyder også Cluster Pays, Cascading Reels, Hold and Win og Infinity Reels mekanikker. Mange spil har Bonus Buy funktioner, så du kan købe dig direkte til bonusrunder.

RTP spænder fra 94% til 98% på tværs af vores slots. Højvolatilitetsspil kan give gevinster op til 50.000x til 100.000x din indsats. Du kan satse fra €0,10 per spin eller gå højere med indsatser op til €5.000+ på udvalgte automater.

Vores progressive jackpots inkluderer Mega Moolah, Divine Fortune, Hall of Gods og Arabian Nights. Vi tilbyder også Daily Drop Jackpots med garanterede udbetalinger. Demotilstand er tilgængelig på de fleste spil uden registrering.

SpilUdbyderRTPMax Gevinst
Book of DeadPlay'n GO96,21%5.000x
Sweet BonanzaPragmatic Play96,48%21.100x
Wolf GoldPragmatic Play96,01%2.500x
Bonanza MegawaysBig Time Gaming96%10.000x
Gate of OlympusPragmatic Play96,50%5.000x

Live Dealer Spil

Vi kører 150+ live dealer borde døgnet rundt fra Evolution Gaming, Pragmatic Play Live, Ezugi, Vivo Gaming og Lucky Streak. Du kan spille Lightning Roulette, Infinite Blackjack, Speed Baccarat og klassiske bordspil med professionelle dealere.

Vores live casino inkluderer game shows som Crazy Time, Monopoly Live, Dream Catcher, Gonzo's Treasure Hunt og Sweet Bonanza Candyland. Mega Ball kombinerer bingo og lotteri elementer. HD streaming fungerer glat på mobil med flere kameravinkler.

VIP borde er tilgængelige med højere indsatsgrænser. Du kan chatte live med dealere og andre spillere. Bet Behind funktionen lader dig satse på andre spilleres hænder ved fulde borde. RTP ligger mellem 97% og 99,5% på de fleste live spil.

Live SpilTilgængelige BordeMin/Max IndsatsFunktioner
Lightning Roulette5+€0,20 - €10.000Tilfældige multiplikatorer
Infinite Blackjack3+€1 - €5.000Ubegrænsede pladser
Crazy Time2+€0,10 - €2.000Bonusrunder, 20.000x max
Speed Baccarat10+€1 - €10.000Hurtige runder

Bordspil

Vi har 100+ virtuelle bordspil med alle store varianter af roulette, blackjack, baccarat og poker. Du finder European Roulette, American Roulette, French Roulette, Blackjack Classic og Multi-Hand Blackjack. Punto Banco, Caribbean Stud Poker og Casino Hold'em er også tilgængelige.

European Roulette har 97,3% RTP. Blackjack når op til 99,75% RTP med optimal strategi. Minimum indsatser starter ved €0,10. VIP borde accepterer indsatser op til €10.000. Autoplay og Turbo tilstand gør spillet hurtigere.

Crash Games

Vores specialspil inkluderer 30+ titler som Aviator, Spaceman, Plinko, Mines, Dice og Hi-Lo. Du finder også Keno, Bingo, Virtual Football, Virtual Horse Racing og skrabelodder. Disse spil giver øjeblikkelige resultater med simpel gameplay.

Crash games som Aviator kan give gevinster op til 10.000x din indsats. RTP ligger mellem 95% og 97% på de fleste specialspil. Nogle titler bruger provably fair teknologi til verificerbar retfærdighed.

Spiludbydere

Vi samarbejder med 70 spiludbydere fra Europa, Asien og globalt. Store studier som NetEnt, Microgaming, Evolution Gaming og Pragmatic Play leverer hovedparten af vores indhold. Mid-tier udbydere inkluderer Yggdrasil, Red Tiger Gaming, Quickspin, Betsoft og Wazdan.

Nye udbydere som Hacksaw Gaming, Nolimit City og Push Gaming tilføjer innovative mekanikker. Vi opdaterer biblioteket ugentligt med nye udgivelser. Avancerede søge- og filterfunktioner hjælper dig med at finde præcis det spil, du leder efter.

Sportsbetting

Vi dækker 33+ sportsgrene med konkurrencedygtige odds og omfattende væddemålsmarkeder. Vores sportsbook tilbyder 100+ markeder per kamp i topligaer og inkluderer Bet Builder, Cash Out og live streaming. Du kan spille på alt fra Football og Basketball til niche sportsgrene som Bandy og Floorball.

Vi tilbyder fuld dækning af populære sportsgrene med særligt fokus på Football, Tennis og Basketball. For Football finder du 100+ markeder per kamp i topligaer med marginer på 5-6%. Tennis-væddemål dækker ATP og WTA turneringer med 60+ markeder til Grand Slam events. Basketball-fans kan spille på NBA og Euroleague med samme lave marginer. Vores platform inkluderer også specialsportsgrene som Esports med CS:GO, Dota 2, League of Legends og Valorant.

SportMarkeder per KampMarginMaks Udbetaling
Football100+ (topligaer)5-6%€100.000
Tennis60+ (Grand Slam)5-6%€100.000
Basketball50+5-6%€100.000
Ice Hockey40+5-7%€100.000

Du får adgang til Bet Builder på Football, Basketball, Tennis og American Football med op til 20 valg per kupon. Cash Out fungerer både som fuld og delvis udbetaling på udvalgte markeder. Vi tilbyder også Acca Insurance og Odds Boosts som del af vores løbende kampagner. Minimum indsats starter ved €0,10, mens maksimal udbetaling når €100.000 per væddemålskupon.

Live Betting

Vores live betting dækker 1.000+ månedlige events med omfattende in-play markeder. Du finder 50+ live markeder til store Football-kampe med detaljerede statistikker og visualisering. Live streaming er tilgængeligt for Football, Tennis, Basketball, Ice Hockey, Table Tennis og Esports i HD kvalitet.

Cash Out virker på live væddemål med kun få sekunders forsinkelse. Animeret match tracker vises for events uden video. Mobil streaming fungerer problemfrit på alle enheder, så du kan følge dine væddemål hvor som helst.

Betalingsmetoder

Vi accepterer et bredt udvalg af betalingsmetoder for at sikre hurtige og sikre transaktioner. Vores betalingsløsninger omfatter traditionelle kort, e-wallets og kryptovalutaer. Alle indbetalinger behandles øjeblikkeligt, og vi opkræver ingen gebyrer.

Indbetalingsmetoder

Vi tilbyder mange forskellige indbetalingsmuligheder, så du kan vælge den metode, der passer bedst til dig. Minimumsindbetalingen starter fra €10, hvilket gør det nemt at komme i gang. Alle større betalingskort som Visa og MasterCard accepteres sammen med populære e-wallets.

Du kan indbetale med Skrill, Neteller, Trustly, EcoPayz og MuchBetter for hurtig adgang til din konto. Interac er tilgængelig for canadiske spillere, mens Neosurf giver mulighed for forudbetalte vouchers. Bankoverførsler understøttes også for større transaktioner. Alle indbetalinger behandles øjeblikkeligt for de fleste metoder.

Vi accepterer kryptovalutaer som Bitcoin, Ethereum, Litecoin og Tether. Kryptoindbetalinger giver dig øjeblikkelig behandling og starter fra €10 uden angivet maksimum. Markedskurser anvendes ved konvertering, og alle transaktioner håndteres gennem direkte overførsel.

MetodeMin-MaksBehandlingstidGebyrer
Visa€10 - €5.000+ØjeblikkeligtIngen fra casinoet
MasterCard€10 - €5.000+ØjeblikkeligtIngen fra casinoet
Skrill€10 - €5.000+ØjeblikkeligtIngen fra casinoet
Neteller€10 - €5.000+ØjeblikkeligtIngen fra casinoet
Trustly€10 - €5.000+ØjeblikkeligtIngen fra casinoet
Bitcoin€10 - Ingen maxØjeblikkeligtIngen fra casinoet

Udbetalingsmetoder

Udbetalinger behandles til den samme metode, du brugte til indbetaling, når det er muligt. Minimumsudbetalingen er €20, mens den daglige grænse er €5.000. Den månedlige grænse er sat til €25.000 for almindelige spillere, men VIP-spillere får højere grænser.

E-wallets som Skrill og Neteller behandles inden for 0-24 timer. Kort og bankoverførsler tager 1-5 hverdage at gennemføre. KYC-verifikation er obligatorisk før din første udbetaling. Alle udbetalinger har en afventende periode på op til 24 timer.

MetodeBehandlingstidMin-Maks
Skrill0-24 timer€20 - €5.000 dagligt
Neteller0-24 timer€20 - €5.000 dagligt
Visa1-5 hverdage€20 - €5.000 dagligt
MasterCard1-5 hverdage€20 - €5.000 dagligt
Bankoverførsel1-5 hverdage€20 - €5.000 dagligt
Cryptocurrency0-24 timer€20 - €5.000 dagligt

Betalingsgrænser og Tider

Daglige udbetalingsgrænser er sat til €5.000 for alle spillere. Den månedlige grænse på €25.000 gælder for standardkonti. VIP-medlemmer nyder godt af forhøjede grænser baseret på deres loyalitetsniveau. Transaktionsgrænser varierer afhængigt af den valgte betalingsmetode.

Indbetalinger behandles øjeblikkeligt for kort, e-wallets og kryptovalutaer. Udbetalinger til e-wallets er de hurtigste med 0-24 timers behandling. Kortudbetalinger og bankoverførsler kræver 1-5 hverdage. Weekendudbetalinger behandles på hverdage.

Licens og sikkerhed hos Betinia Casino

Vi opererer under en aktiv licens fra Malta Gaming Authority (MGA), en af Europas mest respekterede spillemyndigheder. Vores MGA B2C-licens (MGA/B2C/XXX/2019) sikrer, at vi overholder strenge regulatoriske standarder for spillerbeskyttelse og retfærdig spil. Spillere kan stole på, at deres midler er beskyttet gennem segregerede konti, og at alle spil er certificeret for retfærdighed. Vi gennemgår regelmæssige revisioner for at opretholde vores licensstandarder og beskytte vores spillere.

  • Licenstype: Malta Gaming Authority (MGA) B2C-licens, aktiv siden 2019
  • Krypteringsteknologi: 256-bit SSL-kryptering beskytter alle transaktioner og personlige data
  • RNG-certificering: Alle spil fra licenserede udbydere er uafhængigt certificeret for retfærdighed
  • Adskillelse af midler: Spillermidler opbevares adskilt i henhold til MGA-regler
  • Ansvarligt spil-værktøjer: Indbetalingsgrænser, tabsgrænser, indsatsgrænser, sessionsgrænser, selvudelukkelse og afkølingsperioder
  • Databeskyttelse: Fuldt GDPR-kompatibel med strenge privatlivsstandarder
  • Svindelbekæmpelse: Avancerede svindeldetekteringssystemer overvåger kontoaktivitet og beskytter spillere

Kundesupport

Vi tilbyder døgnåben support gennem flere kanaler for at sikre, at du altid kan få hjælp. Vores team er tilgængeligt 24/7 med hurtige svar og professionel assistance. Du kan kontakte os på engelsk, tysk, finsk, norsk og polsk.

KontaktmetodeTilgængelighedDetaljer
Live Chat24/7Øjeblikkelige svar på under 5 minutter, flersproget support
E-mail24/7support@betinia-casino-online.com, svar inden for 24-48 timer
Kontaktformular24/7Webformular til detaljerede henvendelser
VIP SupportFor VIP-spillereDedikerede personlige managere med prioriteret service

Vores supportteam er trænet til at håndtere alle spørgsmål hurtigt og effektivt. Vi eskalerer komplekse sager til erfarne specialister for at garantere den bedste løsning. VIP-spillere nyder godt af prioriteret support med dedikerede managere.

Ofte stillede spørgsmål

Hvilket licens har Betinia Casino?

Vi opererer under en licens fra Malta Gaming Authority (MGA). Dette giver os mulighed for at tilbyde sikre og regulerede spiltjenester internationalt.

Understøtter Betinia Casino dansk sprog?

Vi tilbyder vores hjemmeside på flere sprog, herunder engelsk, tysk, finsk, norsk og polsk. Vores kundeservice er klar til at hjælpe dig på disse sprog.

Kan jeg bruge MobilePay på Betinia Casino?

Vi tilbyder en bred vifte af internationale betalingsmetoder, der sikrer hurtige og sikre transaktioner. Vores betalingsmuligheder inkluderer kreditkort, e-wallets og bankoverførsler.

Er Betinia Casino licenseret i Danmark?

Vi opererer under international licens fra Malta Gaming Authority. Dette sikrer, at vi overholder høje standarder for spillerbeskyttelse og fair gaming.

Hvordan sikrer Betinia Casino ansvarligt spil?

Vi tilbyder omfattende værktøjer til ansvarligt spil, herunder indskudslimiter, selvudelukkelse og adgang til professionel support. Din sikkerhed er vores prioritet.